przedstawicielstwo
Zmiana Zasad Podróżowania Do Francji - Przedstawiciel Transportu W Europie

Zmiana Zasad Podróżowania Do Francji – Przedstawiciel Transportu W Europie

Uważajcie na zmiany przepisów! Od 15 grudnia we Francji obowiązują nowe zasady przemieszczania i podróżowania. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy na co muszą przygotować się firmy transportowe, aby uniknąć wysokich mandatów.

Zniesienie obowiązujących ograniczeń
Wprawdzie francuskie władze znoszą ograniczenia w przemieszczaniu się, ale od 15 grudnia wprowadzone zostają nowe zasady, które dotyczyć będą także kierowców. Co ważne, Polacy mogą swobodnie przekraczać granicę bez obowiązku poddania się kwarantannie oraz bez konieczności okazywania testu na koronawirusa.

Godzina policyjna we Francji
Wraz ze zniesieniem wcześniejszych ograniczeń, wprowadzona zostaje godzina policyjna. Między godziną 22 a 6 rano można poruszać się tylko w sytuacjach wyjątkowych i uzasadnionych. Konieczne jest wobec tego posiadanie nowego wzoru zaświadczenia, które upoważnia do poruszania się w godzinach nocnych.

Oświadczenie dla kierowców
W razie kontroli oświadczenie to musi posiadać ze sobą każdy kierowca, aby podrózować w czasie godziny policyjnej w ramach wykonywanej pracy. Nie oznacza to jednak, że może w nocy spacerować czy przemieszczać się w innej sytuacji niż wykonywane obowiązki służbowe. Brak stosownego dokumentu może kosztować mandat w wysokości 135 euro.

Wzór oświadczenia można pobrać tutaj.