przedstawicielstwo
Ważne Informacje Dla Kierowców Wyjeżdżających Do Włoch - Przedstawiciel Transportu W Europie

Ważne Informacje Dla Kierowców Wyjeżdżających Do Włoch – Przedstawiciel Transportu W Europie

Pandemia całkowicie przewróciła do góry nogami funkcjonowanie branży transportowej, a zmieniające się procedury poszczególnych krajów przyprawiają o zawrót głowy. Dziś przedstawiamy krótkie podsumowanie aktualnych procedur obowiązujących kierowców, którzy wyjeżdżają do Włoch.

Obowiązek zgłoszenia kierowcy
Zgłoszenie kierowcy dotyczy nie tylko tych, dla których miejscem docelowym są Włochy, ale także kierowców jedynie przejeżdżających przez terytorium tego kraju. Nowe przepisy obowiązują do 17 maja 2020, ale niewykluczone, że wskazany termin będzie wydłużony. Zgłoszenie kierowcy należy wysłać do odpowiedniej jednostki opieki zdrowotnej (ASL/USSL), w zależności od miejsca przekroczenia granicy:

– Przejście w Brennero.
Jednostka służby zdrowia: ASL Alto Adige.
Zgłoszenie przez formularz on-line.

– Przejście w Frejus.
Jednostka służby zdrowia: ASL Torino 3.
Zgłoszenie przez e-mail: nsuma@aslto3.piemonte.it

– Przejście w Gorizia.
Jednostka służby zdrowia: ASL Gorizia.
Zgłoszenie przez e-mail: infettive.profilassi@asugi.sanita.fvg.it

– Przejście w Monte Bianco.
Jednostka służby zdrowia: ASL Aosta.
Zgłoszenie przez e-mail: igiene.pubblica@ausl.vda.it

– Przejście w Tarvisio.
Jednostka służby zdrowia: ASL Medio Friuli.
Zgłoszenie przez e-mail: sorveglianzamalattieinfettive@asufc.sanita.fvg.it

– Przejście w Trieste.
Jednostka służby zdrowia: ASL Trieste.
Zgłoszenie przez e-mail: profilassi.dip@asugi.sanita.fvg.it

– Przejście w Ventimiglia.
Jednostka służby zdrowia: ASL Imperia.
Zgłoszenie przez e-mail: d.franco@asl1.liguria.it

Formularz zgłoszeniowy możecie pobrać tutaj.

Zmiany w przepisach dla kierowców we Włoszech
Musicie pamiętać o tym, że zgłoszenie musi być wysłane bezwzględnie przed wyjazdem do Włoch. Ponadto kierowca zobowiązany jest do posiadania wypełnionego oświadczenia, którego skan został wcześniej wysłany do odpowiedniej jednostki ASL.

Ograniczony czas przebywania na terenie Włoch
Zgodnie z nowymi przepisami kierowcy wyjeżdżający do Włoch mogą tu przebywać nie dłużej niż 72 godziny. Jeśli wykonywana praca wymaga dłuższego pobytu, wówczas musi to zostać zgłoszone do odpowiedniej jednostki ASL z pomocą kolejnego oświadczenia. W uzasadnionych przypadkach czas pobytu kierowcy w Italii może zostać przedłużony o następne 48 godzin.

Kierowcy tranzytowi (których także dotyczy obowiązek zgłaszania w ASL) również muszą pamiętać o ograniczeniach czasowych w zakresie pobytu na terenie Włoch. Ich przejazd przez ten kraj może trwać nie dłużej niż 24 godziny. Podobnie jak w przypadku kierowców wyjeżdżających do Włoch – również kierowcy tranzytowi mogą w uzasadnionych przypadkach wnioskować o przedłużenie pobytu o następne 12 godzin i wysłać dodatkowe oświadczenie do ASL.

Śledzimy zmiany w przepisach
Przepisy w czasie pandemii zmieniają się tak dynamicznie, że konieczne jest codzienne śledzenie informacji branżowych i zmian w prawie. Robimy to za naszych Klientów, pełniąc m.in. funkcję przedstawiciela transportu we Włoszech i innych krajach Unii Europejskiej. Dzięki temu, nasi Klienci nie muszą już martwić się o to, że coś umknie ich uwadze.