przedstawicielstwo
Uważaj Na Zmiany Holendrzy Chcą Zgłaszania Pracowników - Przedstawiciel Transportu W Europie

Uważaj Na Zmiany Holendrzy Chcą Zgłaszania Pracowników – Przedstawiciel Transportu W Europie

Od 1 marca 2020 wchodzi w życie nowy obowiązek zgłaszania kierowców delegowanych. To kolejna zmiana w prawie transportowym, która niesie za sobą szereg obowiązków dla pracodawców działających w tej branży. Bądź czujny, jeśli Twoi kierowcy wyjeżdżają do Holandii. Choć termin wejścia w życie zmian jest już bardzo krótki, nadal nie wszystko jest do końca jasne w zakresie samej rejestracji i poszczególnych procedur.

Kara za niewiedzę
Jak to zwykle bywa, nieznajomość nowych przepisów nie zwalnia Cię z odpowiedzialności prawnej, dlatego koniecznie musisz być na bieżąco w zakresie zmieniającego się prawa obowiązującego w krajach, po których podróżuje Twoja flota. Jeśli Twoi kierowcy wyjeżdżą do Holandii, musisz ich zgłosić do końca lutego 2020 w specjalnym, holenderskim systemie dostępnym na stronie: https://www.postedworkers.nl/online-melden. Zastanawiasz się co się stanie jak tego nie zrobisz? Możesz dostać karę sięgającą 12000 EUR, zatem warto dotrzymać terminu.

Zmiany w rozliczaniu pracy kierowców w Holandii
Z obowiązku rejestracji kierowców zwolnieni są kierowcy tranzytowi, jednakże jeśli na terenie Holandii odbywają się Twoje załadunki, rozładunki i kabotaże, wówczas Twoich kierowców obejmuje holenderska płaca minimalna i obowiązkowe zgłoszenie w systemie. W roku 2020 wysokość płacy minimalnej w Holandii wynosi 9,54 EUR. Nie zapominaj o odpowiednich godzinach wypoczynku kierowców, zapewnieniu bezpieczeństwa pracy pracowników i wynagrodzeniu za czas wolny zgodnie z aktualnymi przepisami.

Obowiązki względem holenderskich urzędników
Musisz wiedzieć nie tylko o kwestiach związanych z rejestracją i minimalną stawką. Twoja wiedza musi być znacznie szersza. Otóż przepisy holenderskie jasno określają, jakie dokumenty masz obowiązek im przedstawić. Przygotuj też na to swoich kierowców, aby wiedzieli co zrobić w razie kontroli. Bardzo ważne aby posiadali ze sobą formularz A1.

Przedstawiciel transportu w Holandii
Co więcej musisz wyznaczyć osobę do kontaktu na miejscu z inspektorami SZW. Przedstawiciela transportu w firmie znajdziesz tutaj. Dzięki temu, będziesz także spokojny o to, że wszystkie formalności będą załatwione tak, jak trzeba i dzięki temu nic nie przeoczysz, unikając ogromnych kar w razie nieprawidłowości.

Pomoc specjalistów w zakresie transportu
W Internecie znajdziesz sporo porad odnośnie obowiązków, jakie na Ciebie spadają w związku ze zmianą w holenderskim ustawodawstwie, jednakże zajmując się tym samodzielnie łatwo coś przeoczyć. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości w sprawie rozliczania płacy minimalnej kierowców w Holandii oraz obowiązków, jakie na Tobie ciążą – zadzwoń do nas i porozmawiaj z naszym ekspertem, pod numerem telefonu: +48 661 017 017. Rozmowa nic Cię nie kosztuje, a wiele może Ci pomóc. Dowiesz się także kto może być osobą kontaktową w Holandii z ramienia Twojej firmy i jak najlepiej to zorganizować. Pamiętaj, że jesteśmy dla Ciebie i służymy pomocą ?