przedstawicielstwo
Po Co Ci Przedstawiciel Transportu We Francji - Przedstawiciel Transportu W Europie

Po Co Ci Przedstawiciel Transportu We Francji – Przedstawiciel Transportu W Europie

Jeśli prowadzisz firmę transportową w Polsce, ale współpracujesz z kontrahentami z Francji i tam wysyłasz swoją flotę, wówczas obowiązują Cię nie tylko przepisy obowiązujące na teranie RP. Musisz pamiętać również o konieczności respektowania przepisów francuskich. Najważniejsze regulacje w tej kwestii zawiera Loi Macron.

Co to jest Loi Macron?
Loi Macron to nic innego, jak obiegowa nazwa ustawy z 1 lipca 2016 roku, pochodząca od nazwiska projektodawcy. Niniejszy dokument reguluje szereg przepisów dotyczących branży transportowej. Właśnie ta ustawa nakłada na firmy transportowe m.in. obowiązek wyznaczenia przedstawiciela transportu na terenie Francji, który będzie reprezentował Twoją firmę w razie kontroli – i co istotne – będzie biegle władał językiem francuskim. Niniejszy przepis stanowi pewnego rodzaju kłopot dla polskich przedsiębiorców, ponieważ jest to dodatkowy obowiązek i dodatkowy koszt. Czy jednak słusznie jest się na ten przepis obrażać?

Przedstawiciel transportu we Francji wyciągnie Cię z tarapatów
Jeśli zatrzymasz się na chwilę i zastanowisz nad tym przepisem, to szybko zorientujesz się, że obowiązek posiadania reprezentanta we Francji wcale nie jest taki zły! Otóż upraszczając: Twój przedstawiciel we Francji będzie wyciągał się z opresji i pomagał w czasie kontroli. Dzięki niemu unikniesz stresu i nerwów przy każdej kontroli, bo będziesz mieć świadomość, że sprawy są w dobrych rękach osoby, która wie co robi. Oczywiście, aby nie martwić się o wynik kontroli musisz zadbać o prawidłowość działalności Twojej firmy i posiadanie odpowiednich dokumentów, ale w razie sytuacji kryzysowej fachowy reprezentant we Francji, który zna doskonale przepisy transportowe i mówi po francusku, bez trudu wyjaśni kontrolującym służbom wszelkie niejasności, niejednokrotnie ratując Cię przed ogromnymi karami finansowymi.

Komfort pracy dla kierowców
Jasnym jest fakt, że przedstawiciel transportu wyciągnie z tarapatów pracodawcę, ale nie zapominajmy także o komforcie, jaki daje również kierowcy. W razie kontroli, to kierowca „idzie na pierwszy ogień” i to na niego spada odpowiedzialność odpowiedniego zachowania w trakcie kontroli. W sytuacjach stresowych łatwo popełnić błąd i zachować się w niewłaściwy sposób. Mając przedstawiciela we Francji, Twój kierowca także będzie spokojny o przebieg kontroli, bo nad wszystkim będzie czuwać ktoś, kto wie jak prowadzić rozmowy i udzielać informacji odpowiednim służbom, znając ich kompetencje.

Jak wybrać swojego reprezentanta we Francji
Trzeba przyznać, że nie jest łatwo zdecydować się na konkretnego przedstawiciela transportu. Jeśli zatem jeszcze z nikim nie współpracujesz, to wybierz doświadczenie. Ważne, aby osoba, która zostanie Twoim przedstawicielem we Francji, miała za sobą pozytywnie zakończone kontrole i śledziła na bieżąco zmiany prawne, do których musisz się dostosować. Doskonałą ofertę usługi przedstawicielstwa transportu we Francji znajdziesz TUTAJ. Napisz lub zadzwoń i zapytaj o ofertę dla Twojej firmy.