przedstawicielstwo
Odwołanie Od Kar E-TOLL. - Przedstawiciel Transportu W Europie

Odwołanie Od Kar E-TOLL. – Przedstawiciel Transportu W Europie

Kierowcy samochodów ciężarowych doskonale wiedzą, jakie grożą im konsekwencję za nieprzestrzeganie przepisów w starym systemie viaTOLL, jednak wraz z nowym systemem poboru opłat eTOLL wejdą w życie nowe kary za nieprzestrzeganie przepisów narzuconych przez ustawodawcę. Nawet 1500zł za przejazd ciężarówką bez wcześniejszej rejestracji! Dowiedz się, za co możesz ponieść finansowe konsekwencje i jak odwołać się od mandatów za e-TOLL.

Kto będzie egzekwował kary w nowym systemie?
Egzekwowaniem mandatów nakładanych na kierowców zajmie się łódzki oddział Krajowej Administracji Skarbowej. Z tego urzędu będzie przychodzić korespondencja o naliczeniu dodatkowej opłaty w związku z nieprawidłowościami w korzystaniu z systemu. Ponadto do tego urzędu będziemy kierować odwołanie od kar.

Taryfikator mandatów e-TOLL.
W przypadku pojazdów ciężarowych za przejazd bez wcześniejszej rejestracji poniesiemy karę w wysokości 1500zł. W sytuacji podania nieprawidłowych danych właściciela, posiadacza lub użytkownika pojazdu grzywna wyniesie 500zł. Jeśli wprowadzimy do rejestru nieprawidłowe dane pojazdu lub zespołu pojazdów oraz numeru referencyjnego urządzenia wykorzystywanego w pojeździe zapłacimy mandat w wysokości od 1000 do 1500zł. Gdy wystąpi awaria systemu lub utrata sygnału GPS przez dłużej niż 15min kierowca będzie zobowiązany do zjazdu z autostrady, lub zatrzymania się w Miejscu Obsługi Podróżnych – jeśli tego nie zrobi, grozi mu kara 1500zł. Za sprawdzanie uiszczenia opłat będą odpowiedzialne kamery z oprogramowaniem odczytującym numery rejestracyjne oraz samochody służbowe KAS wyposażone w specjalne do tego urządzenia, tak, więc jeśli nasze tablice będą, miały ograniczoną czytelność zapłacimy 1500zł mandatu. Za brak zaktualizowanych danych, które mają wpływ na wysokość opłat, przewidziano 1000zł kary.

Jak odwołać się od kar?
Według przyjętej nowelizacji przepisów z 2021 r. karę trzeba będzie opłacić w ciągu 14 dni od doręczenia korespondencji. Osoba, która dokona wpłaty do 7 dni, może liczyć na zmniejszenie mandatu o 100zł, natomiast jeśli zrobimy to po terminie dwóch tygodni, zostaną naliczone odsetki. Każdy kierowca, który otrzyma karę, będzie mógł odwołać się w ciągu 14 dni od doręczenia wezwania od KAS. W odwołaniu należy uzasadnić swój sprzeciw oraz podać swoje imię, nazwisko, PESEL lub NIP wraz z numerem naszego rachunku bankowego. Pamiętaj, pomimo wystosowania sprzeciwu, należy uiścić opłatę dodatkową. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony na naszą korzyść, opłata zostanie zwrócona na podany numer rachunku bankowego. W razie negatywnego dla nas odzewu możemy złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, do 14 dni.

Szukasz wsparcia w zakresie odwołania od kary za eTOLL?
Jeśli nadal masz wątpliwości jak odwołać się od mandatu. Napisz do nas! Pomożemy Ci odwołać się od kar i udzielimy odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.