przedstawicielstwo
Kolejne Ważne Zmiany Dla Przewoźników. Nie Przegap! - Przedstawiciel Transportu W Europie.rtf

Kolejne Ważne Zmiany Dla Przewoźników. Nie Przegap! – Przedstawiciel Transportu W Europie.rtf

Nie tylko Francja wprowadza nowe wymogi dotyczące firm przewozowych. Kolejne państwa decydują się na wdrażanie nowych procedur. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, że dla większości z nich Polska znajduje się już w tzw. czerwonej strefie, dlatego też wobec naszych rodaków obostrzenia mogą okazać się bardziej radykalne. Co więcej, za brak odpowiednich dokumentów częstokroć grożą wysokie mandaty.

Godzina policyjna we Francji
Na temat przepisów francuskich pisaliśmy już kilka dni temu na blogu. Dla przypomnienia, ze względu na poważną sytuację epidemiczną Francuzi wymagają od kierowców posiadania specjalnych zaświadczeń wypełnionych przez pracodawcę lub tzw. świadectw podróży w przypadku samozatrudnienia. Przypominamy także, że w ostatnim czasie wzrosła liczba kontroli samochodów poniżej 3,5 t.

Kwarantanna od Niemców
Niemcy nie są jednorodne pod kątem przepisów i każdy Land stosuje własne, dlatego przed wyjazdem do tego państwa warto sprawdzić na stronie rządowej aktualnie obowiązujące obostrzenia w poszczególnych częściach kraju. Zasadniczo w większości regionów obowiązek kwarantanny nie dotyczy transportu. Pozostałe osoby przyjeżdzające z Polski zobowiązane są do obycia 14-dniowej kwarantanny lub wykonania testu na koronawirusa (test może być wykonany w Polsce do 48 godzin przed wjazdem do Niemiec lub już na ich terytorium).

Stan wyjątkowy w Czechach
Obecnie Polska znajduje się jeszcze na liście niskiego zagrożenia według Czechów, dzięki czemu nie obowiązuje nas konieczność kwarantanny i wykonywania testów. Tranzyt jest całkowicie zwolniony z obostrzeń, jednakże w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją zaleca się sprawdzanie aktualnych wytycznych na stronach rządowych polskiej i czeskiej.

Formularz przed wjazdem do Łotwy
Przed wjazdem do Łotwy wszyscy Polacy zobowiązani są do wypełnienia formularza online. Jedynie kierowcy (transport) nie muszą przechodzić 14-dniowej kwarantanny po przyjeździe do kraju. Pamiętać jednak należy o zgłoszeniu elektronicznym.

Godzina policyjna w Belgii
Belgia, podobnie jak Francja zdecydowała się na wprowadzenie godziny policyjnej. Wszyscy, którzy zamierzają zostać w Belgii dłużej niż 48 godzin, zobowiązani są do wypełnienia formularza online. Pracownicy transportu są zwolnieni z obowiązku odbycia kwarantanny i testu, jednakże sugerujemy także sprawdzanie bieżących obostrzeń na stronie rządowej. Brak ważnego zaświadczenia może w tym kraju kosztować 250 EUR.

Unia Europejska wobec pandemii
Rosnąca liczba chorych na covid-19 pomału paraliżuje Europę. Możemy spodziewać się, że zaświadczenia lub inne ograniczenia w ruchu będą obowiązywać w kolejnych krajach. Warto zaglądać na stronę Unii Europejskiej, a także na rządowe informacje dla podróżujących, gdzie podawane są aktualne dane odnośnie wymagań poszczególnych państw, z uwzględnieniem przepisów dotyczących także transportu. Postaramy się też monitorować sytuację możliwie na bieżąco i publikować tu wiadomości o kolejnych obostrzeniach.