przedstawicielstwo
Jak Pozytywnie Przejść Kontrolę - Przedstawiciel Transportu W Europie

Jak Pozytywnie Przejść Kontrolę – Przedstawiciel Transportu W Europie

Patrząc na polskich przedsiębiorców z branży transportowej, powiedzieć trzeba jedno: nie jest łatwo. Ciągłe zmiany przepisów, które można niechcący przegapić, albo spędzający sen z powiek pakiet mobilności, to tylko wierzchołek góry lodowej.

Polacy na topie
Niezmiennie polska flota króluje na drogach Europy. Nie brakuje zatem głosów o tym, że unijne zmiany w prawie, takie jak nieszczęsny dla nas pakiet mobilności, są niczym innym jak próbą pozbycia się polskich firm z tej branży, a przynajmniej zmniejszenia ich udziału w rynku. Wiemy też doskonale, że kontrola, jaka spotkać może naszego kierowcę za granicą, nie będzie należała do łatwych, zaś wysokość ewentualnego mandatu będzie – jak na polskie realia – zdecydowanie wysoka. Jak zatem przygotować się na taką sytuację i ustrzec przykrych konsekwencji?

Wiedza, to podstawa
Przede wszystkim musisz mieć wiedzę: śledzić aktualne zmiany w prawie zarówno polskim, jak i unijnym, mieć absolutny porządek w papierach, przygotować kierowcę na wypadek kontroli i znać języki obce (najlepiej nie tylko angielski, ale także języki krajów do których wyjeżdżamy) oraz procedury kontrolne, jakie w danych krajach występują.

Zastanawiasz się czym jest przygotowanie kierowcy do kontroli? Nie tylko dla komfortu psychicznego Twojego pracownika, ale także dla Twojego spokoju, kierowca musi wiedzieć jak wygląda taka zagraniczna kontrola, jakie dokumenty powinien mieć przy sobie, jak powinien się zachować w rozmowie z urzędnikami i do udzielania jakich informacji jest upoważniony. Pamiętajmy, że nie wszystkie dane na temat działalności Twojej firmy są informacjami jawnymi i nie o wszystkim mamy obowiązek informować poszczególnych kontrolerów. O tym kierowca musi wiedzieć.

Grunt to opanowanie
Przygotowanie merytoryczne kierowców to jedno, a opanowanie i zimna krew to drugie. Zupełnie normalną ludzką emocją, jaką odczuwamy w czasie jakiejkolwiek kontroli jest stres. To on jednych dopinguje do działania, a innych totalnie zamyka. Jeśli na domiar złego, cała ta burza emocji odbywa się na obcym terytorium i w nieznanym języku, nie trudno o wpadkę. Możesz mieć wszystkie papiery przygotowane na tip-top, a Twój pracownik w sytuacji stresowej zapomni o jakimś dokumencie i… mandat gotowy.

Odwołanie od mandatu
Co się stało, to się nie odstanie. Mandat zdarza się nawet najlepszym. Możesz jednak odwołać się od takiej decyzji urzędników i starać się w ten sposób naprawić popełnione błędy. Jeśli nie wiesz jak to zrobić możesz poprosić o pomoc przedstawiciela transportu. Tutaj znajdziesz kontakt do fachowców w dziedzinie transportu.

Złoty środek
Możesz przygotować swoją firmę i pracowników na wypadek kontroli, a możesz także zrzucić ten ciężar na innych ? Mówiąc wprost, możesz skorzystać z pomocy przedstawiciela transportu zanim otrzymasz mandat. Dzięki współpracy w ramach Transport Assist, zyskasz spokój i na wypadek kontroli nie będziesz się stresować ani Ty, a ani Twój kierowca. Nasz przedstawiciel będzie zawsze pod telefonem i służy pomocą w razie potrzeby.