przedstawicielstwo
E-TOLL - Kontynuacja Jazdy Po Awarii Urządzenia. - Przedstawiciel Transportu W Europie

E-TOLL – Kontynuacja Jazdy Po Awarii Urządzenia. – Przedstawiciel Transportu W Europie

Nowy system e-TOLL, nadal wzbudza w kierowcach wiele wątpliwości. Stale napotykają nowe problemy, z którymi muszą się mierzyć, wyjeżdżając w trasę. Jednym z nich jest awaria urządzenia GPS podczas jazdy. Jeśli Twoje urządzenie przestanie działać, nadal masz możliwość kontynuowania przejazdu. Sprawdź jakie warunki trzeba spełnić, aby móc ruszyć w dalszą drogę.

Awaria urządzenia i co dalej?
Jeśli poruszasz się po drodze płatnej, a Twoje urządzenie nagle przestało działać, możesz opłacić przejazd bez przekazywania danych do systemu i kontynuować go bez działającego urządzenia GPS, jednak będziesz musiał zadeklarować trasę przejazdu. Aby to zrobić, musisz w Internetowym Koncie Klienta wybrać funkcję „Uzupełnij przejazd” i wyznaczyć miejsce, gdzie urządzenie przestało działać oraz miejsce docelowe. Po wykonaniu tych czynności będziesz mógł kontynuować dalszą podróż. Opłatę za przejazd musisz uiścić z góry. Dla kont przedpłaconych wymagane jest posiadanie środków na opłacenie deklaracji przejazdu. Jeśli nie posiadasz środków na koncie, musisz je uzupełnić przed złożeniem deklaracji.

Pamiętaj! Tylko po dokonaniu poprawnego zgłoszenia możesz kontynuować przejazd.

Kontynuacja jazdy – bez deklaracji przejazdu
W szczególnych sytuacjach, gdy pojazd:

uczestniczy w akcji ratowniczej lub humanitarnej, usuwaniu awarii, usuwaniu skutków klęsk żywiołowych,
jest używany do przewozu żywych zwierząt, mleka, towarów niebezpiecznych, lekarstw i środków medycznych, betonu, odpadów komunalnych lub nieczystości ciekłych,
w przypadku autobusów przewożących pasażerów.
Zadeklarowanie przejazdu będzie możliwe do 3 dni po jego zakończeniu.

Gdzie i jak zadeklarować trasę przejazdu.
Zadeklarowanie trasy przejazdu możesz dokonać w Internetowym Koncie Klienta, za pomocą opcji “uzupełnij przejazd”. Pamiętaj! Funkcji używaj wyłącznie w razie awarii.