przedstawicielstwo
Absurdalnie Wysokie Kary W Holandii - Przedstawiciel Transportu W Europie

Absurdalnie Wysokie Kary W Holandii – Przedstawiciel Transportu W Europie

Holendrzy wprowadzili istotne zmiany prawne dotyczące delegowania pracowników. Pisaliśmy o nich sporo w poprzednich wpisach. Dziś poruszamy ten sam temat, jednak od mniej przyjemnej strony i przekazujemy informacje z Dziennika Urzędowego o wysokość mandatów w Holandii za niedopełnienie formalności:

Do 6000 EUR za niedostosowanie się do nowych przepisów i brak wymaganych dokumentów.
Kara może być 50% większa jeśli już wcześniej właściciel firmy został ukarany.
Kary naliczane są za każde przewinienie osobno jak suma kwot kar obliczonych za każde przewinienie.
Za brak obowiązkowego zgłoszenia kierowców w systemie grozi do 4500 EUR, w zależności od tego ilu kierowców zatrudniasz.
Do 8000 EUR kary dostaniesz za brak dokumentów, m.in. potwierdzających zatrudnienie kierowcy, wypłacenie wynagrodzenia w odpowiedniej wysokości, rozliczenie czasu pracy. Pamiętaj także, że te dokumenty muszą być przetłumaczone.
Dokumenty na żądanie należy także przedstawić nawet po okresie delegowania kierowcy. Za niedopełnienie tych formalności grozi także do 8000 EUR.
1500 EUR za nieuzupełnienie w terminie 5 dni brakujących dokumentów.
Odwołania
Nałożona grzywna może być moderowana, a zatem obniżona o 25%, 50% lub 75% w zależności od przedstawionych dowodów w toku postępowania. Należy wiedzieć na jakie paragrafy warto się powołać i przestrzegać terminów w urzędowym postępowaniu. Są one także wyszczególnione w ustawie.

Jak zabezpieczyć się na wypadek kontroli
Ustawa WAGW EU nakłada na przedsiębiorców kolejne obowiązki. Jak widzisz, kary wydają się być zupełnie nieadekwatne do popełnionych wykroczeń. Warto zatem skrupulatnie przygotować swoich kierowców do kontroli i wyposażyć ich w komplet dokumentów, aby nie dać się zaskoczyć. Niewiedza może w tym przypadku wiązać się nie tylko z nieprzyjemnościami i dodatkowym stresem, ale także znacząco odbić się na finansach firmy. Dlatego zachęcamy do skorzystania z usługi TRANSPORT ASSIST aby reagować natychmiastowo w przypadku zaistniałych sytuacji na drodze.

Poniżej podajemy link do źródła oficjalnych ogłoszeń:

https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stcrt-2020-8613.html#d17e178